De provincie Oost-Vlaanderen zal op de scholencampus aan de Henleykaai in Gent een grote sporthal en nieuwe klasruimtes bouwen. De kostenraming bedraagt 7 miljoen '. De provincie wil de werken zo spoedig mogelijk aanvatten. De streefdatum voor de ingebruikname van de sporthal is augustus 2018. De sportzaal op de Leopoldskazerne zal in juli 2018 worden afgebroken.
Met de nieuwe sporthal zullen de provinciale scholen over een uitgebreide en moderne sportinfrastructuur beschikken. De klassen zullen afgestemd zijn op toekomstige evoluties in het onderwijs, zoals competentiegericht leren, grensoverschrijdend groepswerk en individuele trajectbegeleiding. Het gaat om dertien nieuwe klassen, ter vervanging van de verouderde noodklassen.
De gebouwen zullen laag-energetisch zijn en ontworpen zijn volgens de regels van duurzame scholenbouw. Tijdens deze werken op de site zullen ook infrastructurele verbeteringen aan het bestaande gebouw worden uitgevoerd. Zo wordt de inkom in blok A verbeterd.