
Op deze daken aan de Rigakaai komen straks de zonnepanelen. (Foto: © Lemahieu Group).
Op de loodsen van de Lemahieu Groep aan de Rigakaai in Gent worden 15.000 zonnepanelen geplaatst, goed voor 7.000 megawattuur per jaar. Het gaat om de derde grootste zonne-installatie op Gents grondgebied. Gentenaars kunnen mee investeren en delen in de winst door aandeelhouder te worden. De stad Gent zal de opgewekte stroom al zeker de komende vijftien jaar integraal afnemen voor gebruik in eigen gebouwen.
Burgercoöperatie Beauvent lanceert op 21 juni een kapitaaloproep voor in totaal 700.000 euro. Iedere Gentenaar kan intekenen op maximaal vier aandelen van elk 250 euro. Gentenaars die al aandelen bezitten, kunnen bijkopen tot maximaal 25 aandelen. Gentenaars krijgen één week voorrang om aandelen te kopen. Coöperanten van Beauvent ontvingen in de voorbije vijftien jaar een dividend tussen 3,25 en 6%.
“Het is de grootste zonne-installatie van Beauvent. Dankzij dit project halen we in één klap in totaal 46 procent van ons elektriciteitsverbruik uit lokaal geproduceerde, hernieuwbare energie. We zijn trots dat we dat kunnen doen samen met heel wat Gentenaars”, zegt Hafsa El-Bazioui, schepen van Facilitair Management.