
De voorbije jaren werd zowel op Europees als op nationaal niveau het reglementaire kader voor de aanpak van sociale dumping en sociale fraude substantieel versterkt. Ook het operationele kader werd uitgebreid en de organisatie ervan geoptimaliseerd. De aanpak van sociale dumping blijft een prioriteit voor de nieuwe regering.
Daarnaast zal de strijd worden opgevoerd tegen sociale fraude binnen de uitkeringsstelsels en tegen het zwartwerk. Door acties van de sociale inspectie en het arbeidsauditoraat, wordt een strikte en afradende controle uitgerold met betrekking tot sociale dumping en sociale fraude.
Het aantal inspecteurs zal geleidelijk in lijn worden gebracht met de normen zoals vooropgesteld door de Internationale Arbeidsorganisatie.
De overheid zal zich actief inzetten bij de ontwikkeling van de European Labour Authority en steunt ook de oprichting van een sociale Europol, die er mee belast wordt om de detachering van werknemers op Europees niveau te controleren.